Tvoříme goodwill

Podnikatelská delegace do Vazební věznice Praha Ruzyně

23/04/2018

HPCG uspořádala na vlastní platformě Klub Partner Český Goodwill (KPCG) druhou podnikatelskou delegaci za účelem zvýšení informovanosti o zaměstnávání vězňů a osob po výkonu trestu, tentokrát do Vazební věznice Praha Ruzyně.

Čeští podnikatelé se mohli během návštěvy ruzyňské věznice seznámit s praxí zaměstnávání vězňů, kterou jim představil ředitel věznice plk. Mgr. Tomáš Hůlka a ředitel pražských pekáren United Bakeries Denis Vala. Ty zaměstnávají více jak 200 osob ve výkonu trestu. Součástí workshopu byla i prezentace neziskové organizace Rubicon Centrum, která od roku 1994 pomáhá se zaměstnáváním a integrací osob po výkonu trestu do společnosti. Součástí exkurze byla i komentovaná prohlídka vazební části a věznice vč. ukázky zadržení prchajících osob cvičeným psem a psovodem.

HPCG si dlouhodobě klade za cíl pomáhat české společnosti a úspěšná integrace osob po výkonu trestu zpět do běžného života je jedním z klíčových faktorů pro minimalizaci recidivy a negativních společenských i ekonomických dopadů. Již podruhé se tak podařilo zorganizovat podnikateskou delegaci přímo do věznice, ta první se konala v roce 2016 za účasti ředitele Vězeňské služby P. Dohnala a ministra spravedlnosti R. Pelikána do ženské Věznice ve Světlé nad Sázavou.

Zdroj: KPCG

archiv aktualit...