Tvoříme goodwill

KOMENTÁŘ: Angela Merkelová nahá - náhoda, ostuda nebo chytrý marketing?

05/04/2013

Světová média dnes zaplnily snímky německé kancléřky Angely Merkelové v plavkách, jak si "užívá" dovolené ve welness hotelu se svým manželem a vnoučaty. A právě v tom je pravděpodobně možný důvod jejich pořízení.

Německá kancléřka - mnohdy označována za nejmocnější ženu světa, nebo též u jejích nepřátel, jakými jsou zejména Řekové a nově i Kypřané, zmítaní hospodářskou krizí, jako "Hitler v sukních", byla bulvárními paparazzi vyfocena v nepříliš slušivé situaci pouze v plavkách a županu, jak si v Itálii uživá velikonoční dovolenou se svým manželem Joachimem Sauerem a vnoučaty.

Oficiální vyjádření jejího tiskového mluvčí Georga Streitera bylo pochopitelně negativní ve vztahu k médiím, která ony fotografie zveřejnila. Ovšem jak řada PR a mediálních expertů po celém světě naznačuje, pravděpodobně se jedná o velmi promyšlený, což přesně odpovídá uvažování a jednání A. Merkerlové, marketingový tah před chystanými spolkovými volbami.

Na fotografiích sice není Merkelová vyobrazena příliš lichotivě, ale upřímně řečeno, její voliči si jsou jejích "estetických kvalit" velmi dobře vědomi. Tudíž se jako důležitější aspekt jeví ukázání sebe sama nejen coby "Hitlera v sukních, který vládne tvrdou rukou celé EU", ale rovněž jako běžné dámy v letech, která má svou vlastní rodinu a zejména je i starostlivou babičkou. Tedy někým, ke komu má většina z nás naprostou důvěru a vřelý vztah.

Jak přímo uvádí přední německý deník Die Welt: "Soukromí je pro Merkelovou svaté, ale ne před volbami." Což přesně vystihuje pravou podstatu věci, jelikož německá kancléřka dokázala úspěšně své soukromí velmi dobře hájit řadu let a jak známo, kdo nechce být vyfocen, ten také vyfocen není. Příkladem může být např. nejbohatší Čech Petr Kellner, který je světu znám pouze z několika málo jím vybraných fotografií.

Zdroj: Reuters; Die Welt a HPCG

archiv aktualit...